××

O MNIE

Cześć! Jestem Łukasz 🤗

Moja przygoda ze sztuką wizualną zaczęła się dosyć wcześnie, bo w wieku 11 lat. Od zawsze wykazywałem predyspozycje w tym kierunku. Będąc dzieckiem zachwycałem się efektami specjalnymi w filmach i grach komputerowych. Robiły na mnie ogromne wrażenie i bardzo chciałem nauczyć się jak je tworzyć.

Momentem przełomowym był konkurs, w którym wraz z kolegami projektowaliśmy tapety komputerowe. Pierwszy raz zderzyłem się ze światem projektowania i zagościłem w nim na stałe. Byłem oszołomiony możliwościami programów graficznych.. Mimo że był to tylko Paint. Równie wcześnie zacząłem uczyć się fotografii. Na początku głównie na potrzeby fotomontażu. Obie pasje dojrzewały razem, a ja uczyłem się metodą prób i błędów. Warto wspomnieć, że były to czasy raczkującego Internetu, a wiedza nie była dostępna na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu udało mi się wykształcić własne praktyki i styl.

Mimo młodego wieku zacząłem realizować pierwsze projekty za pieniądze. Nie było wtedy na rynku zbyt wielu grafików, nie miałem, więc większych problemów z pozyskiwaniem zleceń. Z czasem zacząłem mocniej skupiać się na fotografii, fascynowały mnie uczucia, które płyną ze zdjęć i sama możliwość zaklinania chwil w obrazach. Mam duży szacunek do swojego rzemiosła. Mimo 19 lat praktykiwciąż odkrywam coś nowego. W moich pracach staram się dążyć do perfekcji przez minimalizm. Prawdziwa perfekcja jest osiągnięta, gdy nie można już nic zabrać, aby nie zmniejszyć wartości artystycznej zdjęcia lub grafiki. Nie mam ulubionego nurtu lub tematu do którego stale wracam. Moją inspiracją jest natura i zachodzące w niej procesy. Inspirują mnie również ludzie wraz ze swoimi emocjami i historiami, które staram się przekazać w swoich pracach. Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio!